in

Bitcoin ile 27.000₺ Para Kazanmak İçin 7 Güvenli Yol

bitcoin para kazanma

Bitcoin almak ve bitcoin ile para kazanmak Türkiye’de oldukça popüler bir yol haline geldi. Sosyal medyada bitcoin al/sat yaparak binlerce lira para kazanan onlarca insan görmüşsünüzdür. Bu yazıda bitcoin para kazanma konusunu ele alacağız.

Bitcoin veya altcoinler al/sat veya para kazanma konusunda yazılan yazı bilgi niteliğindedir. Hiçbir şekilde bitcoin satın alma yani yatırım tavsiyesi değildir.

Güvenilir bitcoini nereden alabilirsiniz?

Bitcoin bilindiği gibi sanal bir paradır. Bitcoin satın almayı güvenli bir internet sitesinden gerçekleştirmelisiniz. Destek söz konusu olduğunda size destek verebilecek firmaları tercih etmelisiniz. Tam da böyle bir site olan Binance ile bu işlemlere başlayabilirsiniz. Binance dünyanın en büyük kripto piyasasıdır.

Binance kayıt olmak için => TIKLA

Yukarıdaki bağlantıya tıklayıp girmeniz halinde %5 bonusa sahip olacaksınız. Yani yatırdığınız para miktarı kadar bonus alacaksınız. Kayıt aşamaları oldukça basittir.

Bitcoin ile para kazanmak riskli midir?

Bitcoin veya herhangi bir altcoin ile para kazanmak oldukça riskli olabilir. Bu yüzden riske edebileceğiniz kadar para yatırmanızda fayda vardır. Riske edebileceğiniz para demek, bu parayı harcadığınızda hayatınızda maddi olarak bir zorluğa girmeden harcayabileceğiniz paraya denmektedir.

Bitcoin yatırımı risk faktörü barındırmakla birlikte kısa vadede çok para kazanma şansı da olan bir yatırım aracıdır. Bu yüzden piyasayı öğrenene dek küçük paralarla sistemi iyice anlayıp daha sonra kendinize olan güvenininiz artıkça riske edebileceğiniz parayı artırabilirsiniz.

Yol 1: Bitcoin Al/Sat Yaparak Para Kazanmak

bitcoin al-sat
bitcoin al-sat

Bitcoin al sat işlemleri günlük olarak vakit ayırmanız gereken bir bitcoin para kazanma yöntemidir. Al-sat işlemleri en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Bitcoin piyasasını iradeli bir şekilde takip ettiğiniz zaman al-sat yaparak para kazanmak mümkün olabilir.

Bitcoin al-sat yaparak para kazanma yöntemi en çok vakit gerektiren para kazanma yöntemidir. Bu sistemi çözdüğünüz taktirde binlerce lira para kazanabilirsiniz. Al-satı özetleyecek olursak;

Bitcoin piyasasını iyi takip etmek gerek

Bitcoin piyasasına ne kadar hakim olursanız para kazanma şansınız bir o kadar artacaktır. Küçük miktarlarla al-sat işlemlerine başlayabilir daha sonra kendi isteğinizle bu miktarı artırabilirsiniz. Böylece hem nasıl kar/zarar edebileceğinizi öğrenecek, ne kadar parayı riske edebileceğinizi de anlayacaksınız.

Bitcoin al sat işlemleri için aracı bir firma kullanmalısınız. Bu firma olarak Binance tercih edebilirsiniz. BU LİNKE TIKLAYIP ve Binance üye olup %5 bonus para kazanabilirsin.

Yol 2: Bitcoin Madenciliği(Bitcoin Mining) Yapmak

bitcoin madenciliği
bitcoin madenciliği

Bitcoin madenciliği 2021 yılında oldukça popüler bir hale geldi. Bitcoin madencliğine yatırım yapıp kısa vadede yatırımını amorti eden insanlar görmüşsünüzdür. Kısa vadede bitcoin mining için gerekli ekipmanları alıp daha sonra da kar yapmak mümkün.

Bitcoin mining yapmak için ilk başta yatırım paranızın olması gerekmekte. Bu miktar 100.000₺ de olabilir 1.000.000₺ da. Sizin finansal gücünüze dayalı olarak bitcoin madenciliğine yatırım miktarı değişkenlik göstemektedir.

Bitcoin kazarak para kazanma yöntemi diğer yöntemlere göre daha garantili para kazandırabilir.

Bitcoin madenciliğinde en büyük giderleriniz başlıca;

  • Elektrik
  • Ekran Kartı
  • Gerekli mekanın tahsisi(Bir depo veya evin bir kısmı)
  • Ekran kartlarının bakımı
  • Ekran kartlarının soğutulma işlemleri

Bitcoin madenciliği bir pasif gelir olarak nitelendirilse de üzerine düşmeniz gereken bir konudur. Ekran kartlarına zarar gelip gelmediğini kontrol etmek, bakımlarını yaptırmak ve soğutma işlemini kusursuz yapmak başlıca görevlerinizi oluşturmaktadır.

Yol 3: Bitcoin Paranızı Faize Yatırarak Para Kazanın

Bitcoin para kazanma konusunda oldukça yeni olan bu sistem, yurtdışında yeni popülerleşmeye başladı. Belli bir miktar bitcoini faize yatırarak yıllık %10’a varan faiz oranıyla para kazanabiliyorsunuz. Bitcoin faiz sistemi Türkiye’de pek yaygın olmasa da özellikle ABD’ de çokça kullanılmaya başlandı.

Bitcoin faiz sistemine belli bir miktar para yatırıyorsunuz. Örneğin 10.000 dolar yatırdınız. Daha sonra yıllık %10 faiz veren bir yere kayıt olursanız yılda 1.000 dolar ayda 83 dolar para kazanabiliyorsunuz. Bitcoini faize yatırma bir pasif gelir yöntemi olmakla birlikte iyi araştırılırsa risksiz bir yöntemdir.

Güvenilir bitcoin faiz sitesi bulmak bu aşamada ilk işiniz olacaktır. Ardından sitenin faiz oranlarını öğrenip nasıl çalıştığını anlamalısınız. Bu işlemler bittikten sonra paranızı faize yatırabilirsiniz.

Yol 4: Bitcoin yatırım danışmanı olarak para kazanmak

Bitcoin yatırım danışmanlığı tecrübeli insanlar tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle Twitter platformunda çok fazla bitcoin yatırım danışmanı vardır. Bitcoin yatırım danışmanı olmak için karşı tarafı bu yönde yatırım yapması için ikna etmeli, kanıtlar sunmalı, oluşabilecek riskleri karşı tarafa iyice aktarmalısınız.

Bitcoin danışmanlığında süreç genellikle komisyon üzerinden ilerler. Örneğin karşı taraf size 200.000₺ parası olduğunu söyler ve siz de bu paranın %15 oranında ki kısmını kendinize alır ve geri kalan parayı yatırım ile değerlendirmeye çalışırsınız. Bitcoin danışmanlığında bu paranın %15’ini alırsanız 30.000₺ civarında bir para kazanabilirsiniz.

Bitcoin danışmanlığının en önemli faktörü güvendir. Yatırımcının size güvenmesi gerekmektedir. Siz de karşı tarafa kesinlikle yalan söylemeden bir şekilde ikna etmeniz gerekmektedir. Yapamayacağınız şeyleri vaad etmemelisiniz. Bu parayı değerlendiremediğiniz durumda ne olacağını iyi bir şekilde açıklamalısınız. Çünkü para kazanmak her işte olduğu gibi Bitcoin danışmanlığında da oldukça risklidir.

Yol 5: Bitcoin ile hizmet veya ürün satma

Bitcoin ile para kazanma konusunda çok büyük eksiklerden biri de bitcoin ile alınan hizmet ve ürünlerin çok az olduğu gerçeği. Bitcoin ile otel odası kiralama, bitcoin ile e-ticaret alışverişi yapmak gibi bu alanda çok fazla eksik bulunmakta.

Bitcoin ile bir şeyler satmak için reklam bütçesine ve yazılım için gerekli bütçeye sahip olmalısınız. Yazılım konusunda profesyonel destek almak için bana mail atabilirsiniz => [email protected]

Bitcoin ile hizmet veya ürün satarak nasıl para kazanabilirsiniz?

Bu konuda mantık oldukça basit. Bitcoin ile ödeme alan bir otel rezervasyon sitesi sahibi olduğunuzu varsayalım. Bitcoine sahip olan insanları sitenize sokarak bu insanların otel odası kiralamasını sağlayacaksınız. Böylece insanlar otel odası kiraladıkça siz de buradan komisyon alacaksınız. Bu komisyonlar %5 ile %30 arasında değişmekle birlikte tamamen anlaştığınız komisyonla belirlenmektedir.

Yol 6: Bitcoini nakit paraya çevirmeye aracı olun

Bitcoin aracısı olmak bir kuyumcu olmaya benzemektedir. Bitcoini gerçek paraya çevirmek ve bunu elden nakit almak isteyen insanlar her zaman olacaktır. Sizin buradaki amacınız bitcoini nakit paraya çevirmek isteyen insanlara ulaşarak belirli bir komisyonla bu parayı nakite çevirmek.

Cüzdanında 5000₺ parası olan bitcoin sahibi bir müşteri size gelip bitcoini nakite çevirmek istiyorum derse siz de belirleyeceğiniz komisyon üzerinden bu parayı nakite çevirebilirsiniz. Çevrenizi, referanslarınızı geliştirmeniz durumda bu işlemlerden ayda 30.000₺ üstü kazanmanız hiçte zor değil. Çünkü bitcoin aslında sıcak para. Yani sürekli ticareti dönen al-sat sisteminin çok gelişmiş olduğu bir yapı. Bu yüzden insanlar paralarını sürekli nakit olarak almak isteyeceklerdir.

Yol 7: Bitcoin referans ile para kazanma

Bitcoin ile para kazanmanın en masrafsız yolu referanslar(affiliate) ile para kazanmak olabilir. Bu yolda bir siteye insanları üye yaparak o üyenin harcadığı para kadar komisyon alabilirsiniz.

Affiliate konusunda oldukça cömert olan Binance platformuna benim referansım üzerinden kayıt olarak hem %5 bonus alabilir hem de referans ile para kazanmaya başlayabilirsiniz. KAYIT OLMAK İÇİN TIKLA

Sosyal medyada 30.000’e yakın takipçi sayısı olan bir tanıdığım bu yol ile ayda 6.000₺ para kazanmakta. Hem de hiç uğraşmadan pasif gelir şeklinde. Bu yola yatırım yapmak için belirli bir topluluğunuzun olması çok büyük bir avantajdır. Eğer topluluğunuz yoksa Facebook gruplarında paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda Bitcoine yatırıma yeni başlayacak kişilere kendi referans linkinizi verip oradan da para kazanabilirsiniz.

Özet

Bitcoin ile para kazanmak için benim bildiğim yolların bazıları bunlar. Bitcoin para kazanma konusunda içerisinde çok fazla fırsatların barındığı güzel bir sistem. Bu sisteme hakim olmak para kazanma konusunda size güzel bir artı sağlayacaktır. Bilmediğiniz bir sektöre yatırım yapmadan önce 3 kere düşünmenizde fayda var. Bu yazı yatırım tavsiyesi niteliğinde değil olan yöntemleri anlatmak amacıyla yazılmıştır.

Daha fazla bitcoin fırsatlarını keşfetmek ve bu konuda bir fikriniz varsa bana danışabilirsiniz. Mail adresim => [email protected]

Ayrıca instagramdan para kazanmak ve tiktoktan para kazanmak yazılarını okuyarak sosyal medyadan para kazanmak konusunda da bilgi sahibi olabilirsiniz.

mm

Written by ParaGezegeni.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Tiktok Para Kazanma: Aylık 28.700 TL Nasıl Kazanılır?

İnstagram Butik Açmak: Ayda 18.300₺ Kazanmak – Adım Adım Anlatıyoruz