in

Çiğ Köfteci Dükkanı Açmak: Güncel Kazançları, Tavsiyeler, Maliyetler ve Fiyatlar

çiğ köfteci dükkanı açmak

Çiğ köfteci açmak hem çok kazançlı bir iş hem de hızlı bir şekilde başlayabileceğiniz bir iştir. Çiğ köfteci dükkanı açmak istiyorum diyenlerin kafasındaki tüm soru işaretlerini çiğ köfteci açmak rehberiyle çözüyoruz. Maliyetler, bayilik veren firmalar ve örnek kazançların hepsi mevcuttur.

Çiğ Köfteci Dükkanı Açmak Para Kazandırır mı?

Çiğ köfte dükkanı açmak diğer dükkan türlerine göre daha avantajlıdır. Başlangıç maliyetinin düşük olması ve piyasada oldukça tüketilen bir ürün olması çiğ köfteci açmaya teşvik etmektedir.

İyi bir analiz, iyi bir reklam ve iyi bir müşteri ilişkiniz olursa bu işten çok para kazanabilirsiniz. Ayrıca güvenilir bir firmadan çiğ köfte bayiliği alırsanız çok kısa sürede hayalinizdeki paraları kazanmaya başlayabilirsiniz.

Başlangıçta hedeflerinizin yüksek olmasında fayda var. Hedefiniz ne kadar yüksek olursa ulaşmak için o kadar fazla efor sarf edersiniz ve belki de ayda on binlerce lira ciro yapabilirsiniz.

Çiğ Köfteci Dükkanı Açmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Çiğ köfteci dükkanı açmak için gereken belgeler oldukça kolay elde edebileceğiniz belgelerdir. Tüm belgeleri yaklaşık 3 gün içerisinde halledebilirsiniz. Çiğ köfte dükkanı açmak için gereken belgeler ise şöyle;

 • Vergi Levhasının Fotokopisi
 • Dükkan kira kontratı(Eğer kiraysa)
 • İşe Başlama Bildirim Belgesi
 • 3 adet vesikalık fotoğraf

Tüm belgeleri topladıktan sonra esnaf ve sanatkarlar odasına kaydınızı oluşturmanız gerekmektedir. Çiğ köfteci belgelerini hızlı bir şekilde temin edip dükkanınızı en kısa zamanda açabilirsiniz.

Çiğ Köfte Bayiliği Veren Firmalar

Çiğ köfte bayiliği alarak kısa sürede kurulu bir düzen oluşturabilirsiniz. Çiğ köfte dükkanı açmak isteyen insanların en çok tercih ettiği yol, bir çiğ köfte bayiliği veren firma bulmak olmaktadır. Çiğ köfte bayiliği veren firmalar ise şöyle;

 • Komagene Çiğköfte
 • O ses Çiğköfte
 • Erkan Usta
 • Battalbey Çiğköfte
 • Çiğ Köftem
 • Tatlıses Çiğköfte
 • Hacıoğlu Çiğköfte
 • Ziyafet Çiğköfte

Çiğ köfte bayiliğinizi veren firmalardan hangisini seçmelisiniz?

Çiğ köfte bayiliğini yüzlerce firma vermektedir. Bu firmalardan birini seçmek zorundasınız. Bu durumda marka bilinirliği yüksek olan, televizyonlarda, gazetede ve dijital platformlarda insanlar tarafından sevilen bir markayı seçebilirsiniz.

Bu firmalar size ürünleri ve ekipmanları sağlayacağı için kafanızı teknik kısma hiç yormayacaksınız. Sizin tek düşünmeniz gereken şey artık reklam olacaktır. Bunu da makalenin devamında reklamlardan nasıl müşteri kazanabilirsiniz başlığında görebilirsiniz.

Çiğ Köfteci Açmak İçin Gerekli Ekipmanlar

çiğ köfteci

Bir firmadan bayilik alırsanız çiğ köfte yapma ekipmanları genellikle bayilik fiyatına dahildir. Fakat kendiniz açmak istiyorsanız veya bilgim olsun diyorsanız aşağıdaki fiyatlara göz atmanızda fayda var.

 • İçecek Soğutma Dolabı
 • Paket servis yapmak istiyorsanız giriş seviyesi motosiklet
 • Dükkanınızın adını taşıyacak bir tabela
 • Dükkanda müşteri ağırlamak için masa, sandalye ve peçete gibi küçük şeyler
 • Paket servis için dürüm kabı, çatal, ıslak mendil gibi temel ihtiyaçlar
 • Çiğ köfte bankosu

Giriş seviyesi olarak 10.000 ₺ ile 25.000₺ arasına standart bir ekipman stoğu oluşturabilirsiniz. Yazılan tüm ekipmanlar gerekli olup fazlası olabilir. Çiğ köfteci açmak için gerekli ekipmanlar tamamen size bağlı olarak değişecektir. Konsept olarak kendinize özel plastikler yaptırmak isteyebilirsiniz. Bu durumda maliyetiniz artacaktır.

Çiğ Köfteci Açmak Genel Maliyetleri

Çiğ köfteci açmak diğer işlere göre daha az maliyetli olmaktadır. Standart özelliklere sahip bir dükkanı 15.000 TL’den başlayan fiyatlarla açabilirsiniz. Dükkanınızın konumuna ve hitap etmek istediğiniz müşteri kitlesine bağlı olarak bu fiyat yarı ya da düşebilir 2 katına da çıkabilir.

Gerekli ekipmanları taksitle güvenilir yerlerden temin edebilirsiniz. Böylece çiğ köfteci açmak için başlangıç maliyetleriniz sadece ilk taksitleri ödemek olur. Bir dükkan açmadan önce maliyetleri kısmak önemlidir fakat kaliteden taviz vermemeniz gerekmektedir.

Çiğ Köfteciler Ne Kadar Kazanıyor?

Çiğ köfteciler oldukça iyi para kazanmaktadır. Ne kadar kazandıklarına gelirsek, dükkan lokasyonuna ve internet siparişlerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu örneğimizde standart bir çiğ köfteci işletmesini göz önüne alacağız.

İnternetten sipariş alan ve dükkanında müşterilerini ağarlayan Ali Usta bu örnekteki baş kahramanımız olacaktır.

Ali Usta sabah 10’da dükkanını açar ve akşam 22.00’a kadar hizmet verir. İnternetten günlük olarak ortalama 40 sipariş alır. Dükkanına gelen müşterilerden ise ortalama günlük 30 sipariş alır. Ayrıca ek olarak kilo bazlı çiğ köfte satışları da gerçekleştirir.

Her müşterisinden ortalama 15₺ kazanmayı başaran Ali Usta 70 müşterisinden 1.050₺ ciro yapar. Biz ciroya düz hesap olarak 1.000₺ diyeceğiz. Bu cironun en büyük gideri çiğ köfte masrafıdır. Giderleri şöyledir;

 • Çiğ köfte gideri, gelirin %20’si kadardır yani 200₺,
 • Bir moto kurye çalıştırır ve sipariş başı 3₺ verir ve 90₺
 • Dükkanın kirası aylık olarak 1.500₺’dir.

Vergisiz bir şekilde kabataslak giderler bu şekildedir. Ali Usta aylık 30.000₺ ciro yapar ve 8.700₺ gideri olur. Bu durumda 21.300₺ aylık net kazanç sağlar.

Ali Usta çiğ köfte kazancı örneğimiz kesinlikle abartı değildir. İşin içerisinde olan kişilere danışarak oluşturduğumuz bir örnektir. Bu durumda çok az bir maliyetle başladığınız çiğ köfteci işine, yükselen kazançlarla bir asgari ücretin 5 katından fazlasını kazanabilirsiniz.

Çiğ Köfteci Dükkanına Nasıl Müşteri Bulunur?

Çiğ köfteci dükkanına müşteri bulmak için çok fazla yol vardır. Size burada bir kaçından bahsedeceğiz. Böylece siz de çiğ köfte dükkanınızdan para kazanmak için müşteri bulacaksınız.

Yemeksepeti, getir gibi online platformlara dükkan açın

Yemeksepeti ve getir gibi platformlardan dükkan oluşturarak şehrinizde uygulamayı kullanan on binlerce insana doğrudan kendinizi gösterebilirsiniz. Ayrıca bu uygulamaların içerisinde ön plana çıkmak için joker indirimleri, genel indirimler gibi kampanya modüllerini kullanmanızda fayda var. Joker indirimi de bir seçenektir.

Online sipariş platformlarının dezavantajı aldığı komisyon oranlarıdır. Fakat bu komisyon oranını egale etmek için daha fazla sipariş almaya çalışmalısınız. Böylece sürümden de kazanacaksınız. Çiğ köfteci dükkanı açtığınızdan hemen sonra yapmanız gereken şeylerin başında Getir, Yemeksepeti, Trendyol Yemek gibi platformlara üyelik oluşturmaktır.

Dükkanınızın yakınındaki billboardlara reklam verin

Dükkanınızın yakınında maliyeti az fakat sizin işinize yarayacak billboardlara reklam vererek mahalle halkına ulaşabilirsiniz. Çiğ köfte dükkanınızı ne kadar çok kişi görürse sipariş sayınız o kadar artacaktır.

Billboard reklamları bilinirlik açısından oldukça faydalıdır. Şehirden şehre değişiklik gösterse de bu panoyu kiralamanın bedeli biraz tuzludur. Bu bedeli gözünüzden çıkarmalı ve bilinirliğiniz için yapmalısınız.

Online platformlarda reklam vermek(İnstagram, Facebook Reklamları)

Sosyal medya sadece fotoğraf paylaşım yeri değildir. Buradan günde belki yüzlerce müşteri bulabilirsiniz. Güzel çekimlerini yaptığınız dükkanınızın ve çiğ köftenizin reklamını vererek ardından telefon numaranızı bırakarak günlük bütçenize göre binlerce kişiye ulaşabilirsiniz.

Sosyal medyadaki en büyük avantaj, bütçeniz kadar harcama yapabilirsiniz. İster günlük 10₺ reklam verin ister 100₺ ile reklam verin. Reklam konusunda danışmanlık almak isterseniz mail adresim => [email protected]

Sosyal medyaya reklam vermenin bir diğer avantajı da insanların canı çekmediği halde sipariş vermesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca büyük ailelere kiloluk çiğ köfteyi daha kolay bir şekilde satabilirsiniz.

Şirketleri olan insanlara kendinizi tanıtın

Şirketi olan ve öğle yemeği akşam yemeği gibi öğünleri dışarıdan temin eden şirket sahiplerine ulaşın ve her hafta, iki haftada bir gibi anlaşma yaparak çiğ köfte satın. Böylece hem çok fazla satışa ulaşabilir hem de cironuzu garanti altına alabilirsiniz.

mm

Written by ParaGezegeni.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İnstagram Butik Açmak: Ayda 18.300₺ Kazanmak – Adım Adım Anlatıyoruz