in

Hemen Domain Satarak Para Kazan: Gelişmiş Rehber

Domain satarak para kazanma

Günlük olarak bir kaç saatinizi ayırarak domain satarak para kazanabilirsiniz. Domain satın alma rehberinde size domain satarak nasıl para kazanacağınızı tüm detaylarıyla anlatacağız. Güzel domain bulma ve satın almadan önce yapmanız gereken işlemlerin hepsi sıralı olarak bu rehberde yer alıyor.

Domain Nedir?

Domain, türkçe çevirisi ile alan adı anlamına gelmektedir. İnternette gezindiğiniz her site bir domain sahibidir. Örneğin, Paragezegeni.com bir domaindir. Siz bu domain üzerinden aslında bir sunucuya bağlanıyorsunuz ve domain buna aracılık etmekte. Domain nedir sorusuna en kısa cevap; Sunucuyla aranızdaki mesafeyi kolaylaştırmaya aracılık eden sistemin terimine domain denir.

Domain Ticareti Yaparak Para Kazanmak Mümkün Mü?

Kesinlikle evet! Domain ticareti ile fazla para kazanmanın çok fazla nedeni vardır.

 • Eğer domain ticaretini ingilizce olarak yapacaksanız 5 dolara aldığınız domaini minumum 250 dolara satma şansınız vardır. Türkiye’de yaşıyorsanız muhteşem bir para!
 • Güzel domainleriniz varsa alıcısı çok olacaktır. Bu yüzden açık arttırmada domainleriniz çok pahalı fiyata satılabilir.
 • Domainler zamanla azaldığı için elinizdeki domain yıllar sonra çok fazla değerlenebilir. Yazının devamında en pahalı domain satışlarının listesi vardır.
 • Alan adlarının alıcısı her zaman olacaktır. İnsanlar alan adı bulmakta zorluk yaşayabilir. Bu durumlarda sizin domaininizi gördüğü an etkilenebilir.

Domain ticareti yaparak para kazanma güzel bir pasif gelir örneğidir. Örneğin bugün 70 domain aldınız ve maliyetiniz 70*5=350 dolar. Aldığınız domainlere bir yıl içerisinde kesinlikle teklif gelecektir. Bu domainlerden 20 tanesini aynı yıl içerisinde satarsanız ve ortalama olarak 300 dolara bir domaini satmanız durumunda 6.000 dolar gibi bir gelir elde edeceksiniz. Her türlü kar!

Ayrıca internetten para kazanmak veya instagramdan para kazanmak istiyorsanız bu rehberlerimizi de okumalısınız.

En Pahalı Domain Satışları

Domainler küçük yatırımla çok büyük paralar kazandırabilir. 5 dolara aldığınız domain size milyonlarca para kazandırabilir. En pahalı domain satışlarını sizin için listeledik.

 1. CarInsurance.com – 49.7 milyon dolara satıldı.
 2. Insurance.com – 35.6 milyon dolara satıldı.
 3. VacactionRentals.com – 35 milyon dolara satıldı.
 4. PrivateJet.com – 30 milyon dolara satıldı
 5. Voice.com – 30 milyon dolara satıldı
 6. Internet.com – 18 milyon dolara satıldı.
 7. 360.com – 17 milyon dolara satıldı

Listelediğimiz domainlerin kaç paraya alındığını artık biliyorsunuz. Sadece 5 dolar! İnsanların ihtiyacını temel aldığınızda kesinlikle iyi domainler siz de bulacaksınız. Türkiye’de yaşayıp dolar kazanmak size çok rahat bir hayatın kapısını açar.

Güzel domain(alan adı) nasıl bulunur?

Yatırım amaçlı alabileceğiniz ve yüksek miktarlara satabileceğiniz domaini bulmak bazen 1 dakikanızı bazense günlerinizi alır. Alan adını bulma sürenizi kısaltacak yolları listeledik. Güzel domain bularak hızlıca satışını gerçekleştirebilirsiniz.

İhtiyaçları temel alın

Günümüzde popüler olan veya popüler olabilecek şeyler üzerine domain almanız çok hızlı bir şekilde domaini satmanıza yardımcı olacaktır. 2017 gibi popüler olan stres çarkı için bir alan adı araştırması yapalım. Aklımıza gelen en popüler olabilecek alan adları şöyle;

 • strescarki.com
 • strescarkisatinal.com
 • stres-carki.com
 • strescarkinedir.com
 • strescarkitoptan.com

Gördüğünüz gibi ticarete yönelik alan adları seçtik. Çünkü ticaret olan yerde para vardır ve daha hızlı satarsınız.

Telafuzu kolay olsun

Domain satıcıların yaptığı en büyük hata domainin anlamlı olduğunu düşünüp direkt aldığıdır. Evet, anlamlı olması güzel bir şey fakat okunması zorsa kimse bu domaini sizden almayacaktır. Bu yüzden domain satın almadan önce birinci önceliğiniz telafuzunun kolay olması olmalıdır.

Domain Almadan Önce Yapılacaklar

Domain Spam Skoru Sorgulama

Domainin teknik terimleri vardır. Bir domaini almadan spam skorunu sorgulamazsanız ve bu alan adının spam skoru çok yüksek çıkarsa bu domaini satmanız çok zor olacaktır. Bu yüzden ilk önce domain spam skorunu kontrol edin. Bunun için faydalı bulduğumuz bir internet sitesini paylaşmak istiyoruz.

Domain spam sorgulamak için => https://websiteseochecker.com/bulk-check-page-authority sitesine girin. Karşınıza gelen alana domaini yazın ve “Check” butonuna tıklayın.

Domain Spam Sorgulama

Karşınıza bir ekran gelecek. Domain spam sorgulamak için “SS” yazan başlığın altındaki değere bakın. Buradaki rakam eğer %0 – %16 arasında ise domain iyidir. Fakat üstü için biraz tehlikeli olabilir.

Domian Spam Kontrolü

Domain Otorite(DA/PA) Sorgulama

Satın almak istediğiniz domainin en büyük artısı iyi bir DA(Domain Otoritesi) ve PA(Sayfa Otoritesi) değerlerine sahip olmasıdır. Bu rakamlar ne kadar yüksek çıkarsa domain o kadar yüksektir.

Bu yüzden bir üst başlıktaki siteden yine DA PA değerlerini sorgulayabilirsiniz. Bu sefer tablodaki “DA” ve “PA” başlıklarının altındaki değerlere bakmalısınız.

Domain Adı Oluşturma Robotu

Aklınızda bir kelime üzerine domain almak varsa kesinlikle domain generator adı verilen domain robotlarını kullanın. Bu sistemler sizin için güzel ve boştaki domainleri bulmaya çalışır.

Domain adı bulma

Domain adı oluşturmak için bu siteyi ziyaret edin => https://www.namemesh.com/

Karşınıza gelen ekranda aratmak istediğiniz kelimeyi aratın ve artık sonuçlar karşınızda! Hoşunuza giden domaini satın alabilirsiniz.

Domain Nasıl Satın Alınır?

Eğer ilk defa domain satın alacaksanız Türkiye’de ve yurtdışında bulunan domain satın alma siteleri büyük kampanyalar yapmakta. Yıllığı 1 dolara domain alma şansınız bulunmakta. Domain satın aldığınızda size bir yıllık olarak verilir. Domain yılını isteğinize göre para vererek arttırabilirsiniz. Ortalama domain fiyatı 6 dolardır. Bir domaini satın almadan önce yapmanız gerekenler rehberin devamında olacaktır.

Domaini satın almak için öncelikle güvenilir bir domain satış sitesi bulun. Bizim önerilerimizden biri GoDaddy sitesidir. Dünyanın en büyük domain ve hosting satış sitedir. Türkiye coğrafyasına özel destekleri bulunmaktadır. Bu siteden istediğiniz domaini sorgulayarak boş olan domaini satın alabilirsiniz.

Öncelikle siteye girdiğiniz zaman domain arama kutusuna aklınızdaki ismi yazın ve sorgulayın.

Eğer domain boş ise “Alan Adı Kullanılabilir” şeklinde size bildirecektir. Domain fiyatı 50.00 TL olarak yazıyor fakat her zaman yeni müşterilere ilk yıl 15 TL gibi kampanyaları olmaktadır. Domaine vereceğiniz parayı yatırım olarak düşünmeniz gerekmektedir.

Ardından domaini sepete ekleyin ve ödeme bilgilerinizi girip onaylayın. Artık bir domain sahibisiniz!

Süresi dolmuş alan adları nasıl bulunur?

Süresi dolmuş alan adlarını bulmak oldukça kolaydır. Sadece süresi dolmuş alan adlarını bulmak için yapılan siteler vardır. Bu siteler sayesinde güzel domainler bulabilirsiniz.

Bu sitelerden biri olan ExpiredDomains sitesi sayesinde düşmüş domainleri bulabilirsiniz.

Düşmüş Domainler

Siteye girdikten sonra istediğiniz kelimeyi aratın ve sistem size içerisinde arattığınız kelime geçen düşmüş domainleri gösterecektir. Bu sayede çok kolay domain bulabilirsiniz.

Domain alıp satmadan nasıl para kazanılır?

Çok detaylı bir rehberin ardından domain alıp satmadan para kazanmak için tek yapmanız gereken domain araştırması yapmak. Günde bir kaç saatinizi buna ayırarak güzel domainler bulabilir ardından satın alabilirsiniz. Aldığınız domainleri insanlara satabilir ve güzel paralar kazanabilirsiniz.

Domain Satma Siteleri

Artık hazırsınız! İstediğiniz domainleri buldunuz ve şimdi geldi bunları satmaya. Domainleri satmak için oluşturulmuş siteler ve forum siteleri vardır. Bu siteleri listeledik işte domain satma siteleri;

Bu siteler bizim önerilerimizdir. Daha fazla site için Google üzerinden “Sell Domain” aramasını yapmanızı tavsiye ederiz.

Domain Değeri Hesaplama

Domain değerini hesaplamak için bazı kriterler vardır. Bu kriterlere uyan bir alan domain bulursanız çok yüksek fiyatlara satışını gerçekleştirebilirsiniz. Domain değerini hesaplamak için aşağıdaki sorulara cevap verin ve ardından domain değerini beraber hesaplayalım.

Domain telafuzu kolay mı?

Cevabınız evet ise, domain değeriniz arttı.

Alan adı popüler mi?

Bu soruya cevabınız evet ise değeri çok fazla arttı!

Domain Spam skoru düşük mü?

Domain spam skorunuz düşükse büyük bir artı daha!

Domain DA/PA değerleri yüksek mi?

Yüksek da ve pa değerlerine sahip bir domaininiz varsa değeri kesinlikle çok fazla arttı.

Eğer üstteki sorulardan bir çoğunu karşılayan bir domaine sahipseniz domaininizi binlerce liraya satabilirsiniz.

Website fiyat hesaplama sitesi sayesinde domaininizi yazarak tahmini bir fiyat alabilirsiniz. Bu site üstteki soruları kendi cevaplıyor bu yüzden kesin olarak bir sonuç vermemektedir. Fakat yine de sorgulamalısınız.

mm

Written by ParaGezegeni.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İnternetten 11.000₺ + Para Kazanma Taktikleri ve Yolları

Makale Yazarak 7.000 TL Para Kazanmak: Kanıtlar ve Tavsiyeler