in

Grafik Tasarım Maaşları Hakkında Bilmeniz Gereken Gerçekler

Grafik Tasarımcı Maaşları

Grafik tasarım maaşları değişken olabilmekle birlikte ne kadar çalıştığınızla doğru orantılıdır.Grafiker maaşlarının bu kadar merak edilmesinin bir sebebi de günümüzün en popüler mesleklerinden biri haline gelmiştir.Ve eğer bir meslek popülerse maaşı da o kadar iyidir :).

 

Grafik Tasarımcılar ne iş yapar?

İşte ne iş yaptığını direkt meslek sahiplerinden okuyalım;

Kaynak: https://anlatsin.com/grafik-tasarim-bolumu-mezunu-ne-is-yapar-is-imkanlari-nelerdir

Gördüğünüz gibi bu anlatılanlara göre grafik tasarımcılar gerçekten iyi para kazanıyor.Şimdi gelelim sizin en çok merak ettiğiniz yere yani net grafik tasarımcı maaşlarına.

 

Grafik Tasarımcı Maaşları

Kariyer.net‘e verilen iş ilanlarına göre maaşlara bakarsak;

Ortalama maaş = 2.380 TL

En düşük maaş = 2.020 TL

En yüksek maaş = 2.960 TL

 

Bu maaşlara bakınca bazı kişilere düşük gelebilir.Fakat grafik tasarımcıların en büyük avantajı Freelancer olarak çalışma imkanlarının diğer mesleklere göre çok daha geniş olmasıdır.İnternette günde binlerce grafik tasarım işi yapılıyor.Bunlardan bir kaç tanesini sizde yapabilirsiniz.Bu durumda aylık kazancınız 6.000 TL gibi rakamlara çıkması mümkündür.

 

Grafik Tasarımcılar ekstra nasıl para kazanabilir?

Bir üstteki maaş yerinde bahsettiğim gibi en önemli avantajınız Freelancer çalışabilmenizdir.Bunu iyi değerlendirin.Eğer biraz da İngilizce biliyorsanız yabancı işverenler ile dolar üzerinden anlaşırsanız Türkiye’de 10 TL’ye yaptığınız işi 10$’a yapıp kur farkından yararlanabilirsiniz.

Kendi projelerinizi yapabilirsiniz.Yani demek istediğim dünyada en çok önem verilen şey tasarımdır.Ve siz de tasarım bildiğinize göre diğer yapılan projelerden 1-0 önde başlarsınız.Aklınıza güzel bir web sitesi fikri veya başka bir fikir gelirse direkt harekete geçin.

 

 

 

 

 

mm

Written by ParaGezegeni.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bloggerlar ne kadar kazanıyor? | 2021 Güncel Kazançları

YouTube 100 Milyon İzlenme Kaç Para