in

İnstagram Fotoğraf Düzenlemeyi Kolaylaştıran 7 Program

İnstagram Fotoğraf Düzenleme

İnstagram’da fotoğraf paylaşmadan önce şüphesiz herkes instagram fotoğraf düzenleme araçlarından birini kullanıyor veya kullanmak için araştırma yapıyor. İnstagram fenomenlerinin de kullandığı fotoğraf düzenleme araçlarını sizin için derledim. En iyi instagram fotoğraf düzenleme uygulamalarını ve kullanımlarını detaylıca öğreneceksiniz.

İnstagram Fotoğraf Düzenleme

İnstagram fotoğraf düzenleme kesinlikle daha iyi instagram fotoğrafları paylaşmanızı sağlayacaktır. İnstagram fotoğraflarınızı düzenleyerek atmanız sizi daha kaliteli ve güzel/yakışıklı gösterecektir. İnstagram fotoğraf düzenlemek için herkesin kullanabileceği basit uygulamaları derledik.

İnstagram Fotoğraf Yükleme Nasıl Yapılır?

İnstagram fotoğraf yüklemek için iki ayrı platformu kullanabilirsiniz. Bu yollar şöyle; İnstagram bilgisayardan fotoğraf yükleme ve instagram telefondan resim yükleme olarak ikiye ayrılıyor.

İnstagram Bilgisayardan Resim Yükleme

İnstagram bilgisayardan fotoğraf yüklemek için öncelikle instagram hesabınıza giriş yapın.

İnstagram Profil sayfanıza girdikten sonra F12 tuşuna basın. Karşınıza “İncele” ekranı gelecek. Eğer F12 basınca gelmiyorsa instagram sayfasında boş bir yere sağ tıklayın ve “İncele” butonuna basın.

Sonra karşımıza öğeyi denetle gelecek. Geldikten sonra sol kısımda telefon işareti olan bir simge olacak. Buna tıklayın.

İnstagram Bilgisayardan Fotoğraf Yükleme

Öğeyi denetle kısmındaki bu ikona tıkladıktan sonra ekran görünümü değişecek ve sanki telefondan girmiş gibi olacaksınız. Bundan sonra yine klasik yöntem gibi instagram bilgisayardan fotoğraf yükleme işlemini yapabilirsiniz.

İnstagram Bilgisayardan Fotoğraf Yükleme

İlk önce üstte responsive seçildiğinden emin olun ve eğer hala instagram fotoğraf yükleme butonu gelmiyorsa sayfayı F5 ile yenileyin. Ardından gelecektir. Bundan sonra fotoğrafınızı bilgisayardan seçip instagram fotoğraf yükleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İnstagram bilgisayardan fotoğraf yüklemek için internetten bulduğum videolu anlatım;

İnstagram Bilgisayardan Fotoğraf Yükleme

İnstagram Telefondan Fotoğraf Yükleme

İnstagram telefondan fotoğraf yüklemek oldukça kolay. İlk önce App Store veya Play Store üzerinden İnstagram uygulamasını yükleyin. Daha sonra hesabınıza giriş yapın ve “+” butonuna basarsanız fotoğraf yükleme ekranı açılacaktır.

İnstagram Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları ( 7 Adet)

1- Adobe Lightroom – Fotoğraf Düzenleyici – İnstagram Fotoğraf Düzenleme

Adobe Lightroom İnstagram Fotoğraf Düzenleme

İnstagram fotoğraf düzenlemek için en kaliteli program olan Adobe Lightroom programını telefonunuza kullandığınız işletim sisteminin mağazasından indirebilirsiniz. Aynı zamanda bu düzenlediğiniz fotoğraflardan para kazanmak istiyorsanız İnstagram Para Kazanma makalemi okuyabilirsiniz.

Sizin için internetten Adobe Lightroom ile düzenlenmiş instagram fotoğrafını nasıl düzenlendiğini hızlıca gösteren bir video buldum. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum.

Adobe Lightroom İnstagram Fotoğraf Düzenleme

2 – Snapseed – İnstagram Fotoğraf Düzenleme

Snapseed Fotoğraf Düzenleme

Snapseed İnstagram Fenomenleri tarafından çok kullanılan bir instagram fotoğraf düzenleme programıdır. Fotoğraf düzenlemek için kullanımı oldukça kolay bu programı mutlaka denemelisiniz.

Snapseed ile instagram fotoğraf düzenlemesine örnek olması amacıyla yine internetten sizin için bir adet örnek video buldum. İzlemenizi tavsiye ederim.

Snapseed instagram fotoğraf düzenleme

3 – Adobe Photoshop Express – İnstagram Fotoğraf Düzenleme

Adobe Photoshop Express Fotoğraf Düzenleme

Adobe Photoshop Express Fotoğraf Düzenleme programı instagram fotoğraf düzenlemek için en çok kullanılan programların başında yer almaktadır. Herkesin kolayca kullanabileceği basit ve işlevsel bir instagram fotoğraf düzenleme aracıdır.

Adobe Photoshop Express ile Fotoğraf Düzenlemesi için internetten nasıl yapılacağına dair bir video daha;

Adobe Photoshop Express Fotoğraf Düzenleme

4 – VSCO: Foto & Video Düzenleyici – İnstagram Fotoğraf Düzenleme

VSCO: Foto & Video Düzenleyici Fotoğraf Düzenleme

İnstagram için en kullanışlı programlardan biri olan VSCO programı ile saniyeler içerisinde her türlü fotoğrafınızı düzenleyebilirsiniz. Kullanımı oldukça basit olduğu için milyonlarca kişi instagram fotoğraf düzenlemek için VSCO programını kullanmaktadır.

VSCO ile fotoğraf düzenlemeye örnek bir video;

VSCO fotoğraf düzenleme

5 – Pixlr – İnstagram Fotoğraf Düzenleme

Pixlr Fotoğraf Düzenleme

İnstagram fotoğraf düzenlemek için kullanılan programlarının ortak özelliği kullanımı kolay olması. Yine Pixlr programı da milyonlarca kişi tarafından beğenilerek kullanılıyor.

Pixlr ile fotoğraf düzenleme nasıl yapılır örnek video;

Pixlr Fotoğraf Düzenleme

6 – Afterlight – İnstagram Fotoğraf Düzenleme

Afterlight Fotoğraf Düzenleme

İnstagramdan para kazanmak istiyorsanız profesyonel fotoğraflara ve paylaşımlara ihtiyacınız vardır. Afterlight programı sizi profesyonel gibi gösterecek en iyi instagram fotoğraf düzenleme programlarından biridir.

Afterlight ile fotoğraf düzenleme nasıl yapılır işte örnek bir video daha;

Afterlight Fotoğraf Düzenleme

7 – Unfold – İnstagram Fotoğraf Düzenleme

Unfold İnstagram Kolaj Oluşturma

İnstagram fotoğraflarınızdan kolaj oluşturmak isteyebilirsiniz. Bunun için biçilmiş kaftan olan Unfold uygulamasını mutlaka denemelisiniz. Unfold ile İnstagram Kolaj Oluşturmak oldukça kolay ve eğlenceli.

Unfold ile İnstagram Kolaj Nasıl Oluşturulur örnek video;

Unfold instagram story

İnstagram Fotoğraf Düzenleme Programlarının Ortak Yönleri

İnstagramda hangi fotoğraf düzenleme aracını kullanıyor olursanız olun hepsinin ortak amacı kullanımı kolay olması. Sizin için derlediğim İnstagram Fotoğraf Düzenleme Araçları yazımda size kullanımı en kolay olan programları sundum.

İnstagram fotoğraf düzenlemek sizi daha kaliteli gösterecektir. Fotoğraf düzenleme uygulamalarıyla suratınızda çıkan bir lekeyi silebilirsiniz. Aynı zamanda fotoğraflarınıza efekt vermek için kullanabilirsiniz.

İnstagram efekt programları olarak da geçen bu programlar mutlaka bir gün işinize yarayacaktır.

İnstagramda Profesyonel olarak nasıl fotoğraf düzenlenir? Sizin için kendi izlediğim ve size de önerdiğim instagram fotoğraf düzenleme videoları;

İnstagram Profil Fotoğrafı Yapımı
İnstagram Fotoğraf Düzenleme
İnstagram Fotoğraf Çekme Ve Düzenleme

mm

Written by ParaGezegeni.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnstagram Para Kazanma En Kapsamlı Rehber | 2020 Güncel