in

YouTube Para Kazanma | 3 Özel Taktik

Giriş

Son günlerde büyük YouTuber’lar yaşadığı lüks yaşamları sayesinde gündeme geliyor.Bu durumda akıllara acaba ben YouTube kanalı açsam nasıl para kazanırım? sorunusu getiriyor.Biz de cevap olarak YouTube Para Kazanma konusunu bu makalede işleyeceğiz.YouTube Para Kazanma konusunun aslında çok zor olmadığını anlamaya başlayacaksınız.

 

YouTuber Nasıl Olunur?

YouTuber olmak için bir çok yol vardır.En basitinden bir yazılım mühendisi olduğunuzu varsayalım.Sadece mesleğiniz hakkında video çekerek bile ayda binlerce lira kazanabilirsiniz.İnanmayanlar internetteki örneklerine bakabilirler.Bu yüzden nasıl bir kanal olacağınıza iyi karar verin.

 

YouTube’a Başlamak İçin Geç mi Kaldın?

İnsanlar yılların ilerlemesiyle YouTube’a başlamanın geç kalındığını söylerler.Aslında çok büyük bir yanılgı içerisine düşerler.Çünkü asıl şimdi YouTube kanalı açmanın tam zamanı.Neden mi? Çünkü YouTube ve marka işbirliklerinin çoğaldığı dönemdeyiz.Artık her şey eskisinden daha kolay ve daha güvenli.Bu da bu yılların YouTube kanalı yılı olduğunu hatırlatıyor.Yani geç kalmadınız.Hemen şimdi başlayın!

 

DOĞRU TÜRÜ SEÇ

Nasıl bir kanal açman konusunda gelin biraz değinelim.Youtube bazı kategorilere ayrılır.Örneğin oyun kategorisi,balıkçılık kategorisi gibi.Bunlardan istediğiniz kategoriyi seçerek işe başlayın.Seçtikten sonra eğer öğrenciyseniz ve uzmanlık alanınız yoksa yöneleceğiniz içerikler dikkat çekici olmak zorundadır.Çünkü artık insanlar bir videoda en çok kalite arıyor.Kaliteli içerik üretmenin kurallarından biri ise videoya sesinizin iyi gelmesidir.Çünkü yapılan araştırmalara göre insanların %74’ü videoların sesi kötü diye kapatmaktadır.Buna dikkat ettikten sonra odaklanacağınız alana geri dönelim.Şunu da belirtmek isterim ki bu yıllarda oyun kanalları artık çok zor tutmaktadır.Bunun sebebi insanların vaktini artık daha kıymetli videolara harcamasından kaynaklanıyor.Bu uyarılarımı dikkate alıp kategorinizi seçtiniz.Artık para kazanmak için ilk adımı attınız.Şimdi diğer adıma geçelim.

 

YOL 1 – VLOG Kanalı Açarak Para Kazanın

Günümüzde YouTube’da çok büyük eksikleri olan bir kategoridir.İnsanlar kaliteli VLOG kanalı bulmakta zorluk çekiyorlar.Çünkü çekilen bazı vloglar kalitesiz ve samimiyetsiz olduğu için direkt ortadan yok oluyor.Bu yüzden bu kategori samimiyet,kalite ve düzenli video atmak ister.Eğer bunları yapabilirim diyorsanız şimdi gelin nasıl para kazanılır onu inceleyelim.

Marka İşbirlikleri

En çok marka işbirliklerinin olduğu kategoridir.Markalarla oldukça fazla çalışırsınız.Bu da YouTube üzerinden geçinebileceğiniz anlamına geliyor.Markalar size düzenli aralıklarla gelip kendilerine ait ürünün reklamını yapmanızı ister.Bu durumda karşılığında belli bir ücret alırsınız.Bu ücret 500 TL de olabilir 25.000 TL de.Bu tamamen sizin izlenme sayınıza bağlıdır.

Diğer Yollar

Diğer para kazanma yollarına detaylı olarak girmeyeceğim fakat yine de size bir örnek anlatayım.Örneğin bir vlogunuzda lokantaya gidip yemek yiyeceksiniz.Bu durumda eğer lokantayla anlaşırsanız yemeğiniz lokanta tarafından karşılanır ve bunun için size reklam ücreti öderler.Bu sadece basit bir örnektir.Bunun gibi bir çok örnek vardır.Bunları görmek istiyorsanız günümüzde aktif vlog kanallarına bakabilirsiniz.

 

YOL 2 – Ürün Tanıtım Kanalı Açarak Para Kazanın

Ürün tanıtım en karlı YouTube kanal işlerinden biridir.Çünkü ürün hem size bedava gelir hem de videonun altına koyacağınız referans linki sayesinde sizin videonuzu görüp o ürünü alan kişilerden para kazanırsınız.Bu da bir işbirlik modelidir.Bu kanallardan en büyüklerinden biri ise TAA yani gerçek adıyla Ekin Kollama’dır.Sadece YouTube reklam modeliyle para kazanan TAA,eğer ürün linkini koyup karşı tarafla anlaşmış olsa belki şu an youtube üzerinden kazandığı paranın 10 katını kazanabilecektir.

 

YOL 3 – Yabancı Bir YouTube kanalı oluşturun

Evet yanlış duymadınız bu yolların en karlısı bu iştir.Hatta devamını okumadan size bir makale daha vermek istiyorum buna bir göz atmalısınız.

Youtuberlar Ne Kadar Kazanıyor | Yabancı VS Türk Youtuber

Bu yazıyı okuduktan sonra gelin bu iş nasıl olur onu anlatayım.

Yabancı kanal açmak için ingilizce bilme şartı yoktur.Tabi ki bilmeniz bir avantajdır.Fakat bilmeden de yapabilirsiniz.Bu işe bir örnek vermek gerekirse “how to make” yani “nasıl yapılır” kategorisi altında video yükleyen onlarca Türk YouTuber var.Bu kişilerde YouTube üzerinden on binlerce lira kazanmaktadır.Siz de kendi sevdiğiniz bir işi ister konuşarak ister hiç konuşmadan video çekin ve YouTube ABD kanalı açıp yükleyin.Böylece siz de artık potansiyel bir YouTuber olacaksınız.Bu konuda doğru içerik seçmek çok önemlidir.Yine bir örnek vermek gerekirse.Sadece araba kazaları adı altında YouTube kanalına video yükleyerek ayda 80.000 TL ve üzeri kazanan bazı kanallar vardır.Yani burada önemli olan şey hangi kategori altında video yüklemeliyim olacaktır.

Kategoriyi doğru seçtiğiniz sürece hep kazanırsınız.Şunu da unutmayın ki en büyük kategorilere girmek zorunda değilsiniz.En basit kategorilere girip az bir izleyici kitlesine hitap edip daha fazla kazanabilirsiniz.

 

Hemen Şimdi Başla!

Bu kadar yolu okuyup başlamazsanız kendinize yazık edersiniz.Eğer teknik destek almak veya sorularınız varsa bana mail atabilirsiniz.

Mail Adresim: [email protected]

 

 

 

 

 

mm

Written by ParaGezegeni.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

DUDAK UÇUKLATAN DÜNYA’NIN EN PAHALI FOTOĞRAF KARELERİ

instagram-takipci-kasma

İnstagram Takipçi Kasmak İçin En Etkili 6 YOL