in ,

YouTuberlara Harika Sırlar! | Nasıl YouTuber olunur?

Nasıl YouTuber olunur? Nasıl Videolar Çekmelisiniz?

Öncelikle şunu belirteyim ki diğer sitelerdeki yazılar gibi sizi sıkmadan ve klasik şeyler söylemeden Nasıl Youtuber Olunur? konusunu işleyeceğim.Bunun yanında Nasıl Videolar Çekmelisiniz? konusuna değineceğim.Çünkü gerçekten neredeyse kimse nasıl youtuber olunur bilmiyor.

 

Ne Yapacaksın Karar Ver!

Karar vermek için sizlere ipucu vereyim.Eğer oyun kanalı olmayı düşünüyorsanız 2018 yılında tutunmanız oldukça zor.İmkansız mı? hayır değil.Hala çok güzel bir oyun kanalı olabilirsiniz.Yine bir tavsiye eğer gerçekten para kazanmak istiyorsanız isminizi markalaştırın.Yani isminizi duyurmaya çalışın.İsmini duyurmak için neler yapabilirsin buna karar vermen gerekiyor.Örneğin çok iyi basketbol oynarsın.Bu durumda gidip basketbol videoları çekmen senin işine gelecektir.Hem basketbol sponsorları bulurken hem de sevdiğin için yapacağın için bunu hobi olarak göreceksin.

 

YouTube Video Çekme

Video çekmek herkesin bildiği gibi çok basit bir şey.Ama kaliteli video çekme nadir insanların yapabileceği bir şey.Kaliteli video gerçekten nasıl çekilir bunu size anlatayım.Türkiye’de kalıplaşmış bazı YouTuberlar vardır.Örneğin eğlence olarak Enes Batur,Berkcan Güven gibi.

Bu insanlar ne yaptı da bu kadar tuttu? Yaptıkları şey izleyiciyi ekrana kitleme taktiği.Çünkü izlenme süresi ne kadar yüksek olursa YouTube sizi o kadar ön plana çıkaracak.

Bir kişi sizi ne kadar fazla izliyorsa izlenme süresinin artması demektir.Bu yüzden bazı kurallar vardır.

 

1.İzleyiciyi Sıkma

Videonuzu bitirdikten ve editledikten sonra bir kez izleyin.Ben bir izleyici olsam bunu izler miyim? diye kendinize sorun.Eğer izlerseniz karşıdaki izleyiciler de izler.Bunun için Enes Batur taktiğini kullanabilirsiniz.

Nedir bu Enes Batur Taktiği?

Fark ettiyseniz Enes Batur ve bilindik YouTuberlar sadece konuştuğu yerleri ve olay olduğu yerleri kesip koyarlar.Bu da izleyicinin videoyu geçmemesini sağlar ve izlenme süresini yükseltir.Bu durumda video daha fazla izlenir.Yani yapmanız gereken sadece olay olduğu yerleri keserek koymak.Örneğin 1 saat koşu yapacaksınız ve bunu video çekeceksiniz.Eğer siz 1 saat bunu çekerseniz izlenme süreniz o kadar düşük olur ki YouTube bu videoya değer vermez.Ama siz bu 1 saatlik koşu videosunda sadece konuştuğunuz,yorulduğunuz,olay olan yerleri ve bitiş anını koyarsanız ve ortalama 12-14 dakika arası bir video çıkarırsanız bir izleyici ortalama 5 dakika izlerse YouTube bu videonun kaliteli olduğunu anlar ve sizi ön plana çıkarır.

 

2.Başlığı İyi Seç | Örneklerle Açıklıyorum

Video başlığını doğru seç.Neden mi? Hemen bir örnekle açıklamak istiyorum.

 

Bu videodan örnek vermek istiyorum.Çünkü bu videodaki başlığa bakarsanız samimi bir başlık olduğunu anlarsınız. “Tırınını Sinan’ın Rus Eşi Svetlana | Full Üçkağıçıların Şahı | 129. Bölüm“ Bakın bu başlık yerine bu kanal sahibi “Akasya Durağı 129.Bölüm Sinan’ın Eşi” gibi bir başlık atsa gerçekten bu kadar izlenir miydi? Cevap veriyorum hayır. Başlığın önemini umarım anlamışsınızdır.Çünkü videonuz ne kadar kaliteli olursa olsun izleyiciye videonun önemini başlıkta vurgulayamazsanız asla izlenmez.

 

3.Küçük Resimi Öyle Bir Yap ki Herkes Tıklasın!

Yanlış duymadınız.Tıklasın dedim.Çünkü izleyicilerin yarısı emin olun küçük resim sayesinde videoya girer.Bunu kendinizden de anlayabilirsiniz.Siz de bir video izlerken küçük resmin sizi tıklamaya tavsiye ettiğini anlarsınız.Bu yüzden küçük resmi hem samimi hem de kusursuz yapın.

 

4.Sesinizi ve görüntünüzü kaliteli kaydedin.

Sesin ve görüntünün kalitesi izlenme süresiyle kesinlikle doğru orantılıdır.Çünkü insanlar sıkıcı bir ses tonuna veya piksel piksel bir görüntüye sahip bir videoyu izlemek istemezler.Videoya girseler bile hemen çıkarlar. YouTube bunu anlar ve videonuzu ön plana çıkarmaz.Bana diyebilirsiniz dediğin şeyler çok pahalı diye.Evet çok iyileri çok pahalı ama bunu bir iş olarak yapacaksınız ve ayda binlerce lira kazanacaksınız unutmayın.

Ucuzu yok mu?

Var var olmaz olur mu? Artık ucuzları bulmak size düşüyor.Elinize 300TL’ye bir aksiyon kamerası ve 30TL’ye bir yaka mikrofonu alıp yola çıkabilirsiniz.Gerçekten kaliteli olacaktır.

 

5.Düzenli Video Atmanın Önemi

Düzenli video demek her gün video atmak değildir.Bunun bir çok örneği ülkemizde vardır.Örneğin Kafalar.Her gün video atmamalarına rağmen milyonlarca aboneye sahipler.Bunun sebebi ise düzenli video atmaları.Haftada belli günlerde video atarak milyonlarca aboneye sahip oldular.

Peki siz ne yapmalısınız?

İster her gün atın ister belli günler ama kesinlikle üstteki kurallara dikkat edin.Ne kadar çok video atarsanız YouTube sizi daha fazla insana gösterecek ve daha fazla tanılacaksınız.Bu sayede kanalınız büyüyecek ve daha fazla para kazanacaksınız.

 

Eğer YouTube videolarım izlenmiyor nasıl izlenmemi yükseltebilirim diyorsanız buradan izlenme yükseltme(yakında eklenecektir.) konumu okuyabilirsiniz.

Bu dediklerimi yaparsanız kesinlikle ama kesinlikle faydasını göreceksiniz.Daha fazla bilgi için sitemi mutlaka takip edin.

mm

Written by ParaGezegeni.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Youtuberlar Ne Kadar Kazanıyor | Yabancı VS Türk Youtuber

Rahip Brunson Sonrası Dolar Ne Kadar Düştü?